Pódiové podesty

Ať už ve svém interiéru či exteriéru plánujete trvalou instalaci pódia či jevištní podesty, nebo dáte přednost instalaci a demontáži dle aktuální potřeby, s podestami, které máme v naší nabídce vždy najdeme správnou volbu.

Velkou výhodou je u nás možnost výběru od několika výrobců. Dodáváme tak podesty od firem APQ, Kleu či NivTec. Každá značka má svoje specifika a jejich znalost našeho proškoleného personálu Vám usnadní rozhodování při jejich pořízení. S výběrem té nejvhodnější varianty systému jevištních podest vám rád poradí náš proškolený personál.

Pódiové platformy obecně známé jako praktikáble najdou široké využití. Můžete z nich postavit jeviště, tribuny, koncertní pódia, přehlídková mola nebo je můžete použít jako elevaci hlediště kulturních zařízení. Podesty lze libovolně vybavit pevnými či teleskopickými nohami stejně jako nekonečnými možnostmi příslušenství v podobě zábradlí, konektorů, skirtingů, schodů nebo transportních vozíků.

Všechny prodávané produkty jsou s evropskou certifikací a vyráběné na území EU.

 

Proč se pódiovým podestám říká praktikábl?

Termín "praktikábl" se používá pro označení pódiových podest v divadle a jevištním prostoru. Tento výraz pochází z francouzského slova "praticable", což znamená "prochodný" nebo "průchodný".

Pódiové podesty označované jako praktikábl jsou navrženy tak, aby umožňovaly hereckému ansámblu volný a bezpečný pohyb po jevišti. Praktikábl má často různé úrovně a může být používán pro umístění herců, tanečníků, rekvizit a dalších jevištních prvků. Podesty jsou konstruovány tak, aby byly pevné a stabilní, přičemž se dbá na jejich bezpečnost a snadnou manipulaci.

Termín praktikábl se používá zejména v divadelním a jevištním prostředí, kde je důležité mít specifické pojmenování pro tuto konstrukci, která slouží k umožnění hercům a technickému personálu pohybu po jevišti.

 

Potřebujete pódiové podesty?

Kontaktujte nás