Funkční závěsy

Závěsy nemusí mít jen dekorativní účel. Proto jsme pro vás připravili tzv. funkční závěsy, které dokáží výrazně vylepšit dobu dozvuku v akusticky nevhodných sálech či místnostech nebo umí zabránit úniku drahocenného tepla. Stejně tak lze speciálně vrstvený závěs použít na oddělení místností v případě hluku.

V případě, že se rozhodnete využít některý z těchto závěsů, naši technici se s vámi poradí a doporučí nejvhodnější řešení vašich požadavků. Nejčastějším požadavkem na funkční závěsy jsou úpravy akustiky, tepelná izolace nebo dokonce zvuková izolace. Poradíme vám s výběrem nejlepšího řešení, v případě akustických úprav provedeme příslušné výpočty a měření.

 

Akustické závěsy

Akustiku společenských prostor, kanceláří, nahrávacích studií aj., lze velmi výrazně vylepšit pomocí akusticky pohltivých závěsů. Tkaniny z přírodních vláken zaručují pohltivost aW=0,7 na vyšších a středních kmitočtech. Jedná se o účinné řešení za rozumnou cenu. Látky jsou dostupné v několika gramážích a v mnoha barvách či vzorech.

 

Tepelně izolační závěsy

Velmi oblíbený výrobek zejména v zimních měsících. Husté tkaní izolačních závěsů a vícevrstvé složení zabraňují úniku tepla. Takové závěsy tak mohou sloužit například k rozdělení velkých místností nebo jako závěsy na okna.

 

Zvukově izolační závěsy

Zvukově izolační závěs umožňuje v závislosti na provedení utlumit zvuk až od 15 dB. Speciální vrstvení jednotlivých materiálů utlumí a odrazí zvuk zpět. Verze závěsů jsou tří, pěti a sedmi vrstvé, přičemž pohledové strany závěsu jsou jednoduše odnímatelné a lze je tak udržovat běžným čištěním v čistírnách. Technická vložka pak zůstává zavěšena na pojezdové kolejnici. O způsobu využití tohoto typu závěsu je dobré se s námi poradit.

 

Potřebujete funkční závěsy?

Kontaktujte nás